YALIN JAPONYA TURU - YALIN ÜRETİM EĞİTİMİ - Shinka Management

Unutulmaz bir yaşam tecrübesi için Shinka Management’ın Yalın Japonya Tur’una katılın

En İyi Yalın Fabrikaları | Fabrika Liderleri ile Münazaralar | Uygulamalı Kaizen Aktiviteleri | Yalın Seminerleri

Click here to view the Lean Japan Tour page in English and to see tour dates

Yalın felsefesinin arkasındaki orijinal Japon düşünce yapısını ve farklı endüstrilerdeki başarılı uygulamalarını öğrenmek için bizimle bir hafta geçirin. Yalın felsefesine yeni olmanız veya mevcut tecrübenizi geliştirme isteğiniz farketmeksizin sürekli iyileştirme kültürünün kendi kurumunuza nasıl adapte edeceğinizin farkındalığında eve döneceksiniz.

Diğer güncel tur videoları: Kasım 2014, Mayıs 2015, Temmuz 2015, Kasım 2015, Nisan 2016, Temmuz 2016 (Alumni Tour), Kasım 2016.

Shinka Management danışmanları 2007 yılından beri Yalın Japonya Turları’na devam etmektedir. Tur, 1 haftalık yoğun eğitim, şirket gezileri, üst yönetim münazaraları ve Japon kültürünü tanıma fırsatını içermektedir. Japonya’ya ayak bastığınız andan itibaren tüm transferler, birinci sınıf konaklama ve yemekler, kültürel rehberlik ve tercümanlık hizmetlerimizle sizi konuk ediyoruz. Tur İngilizce’dir.

Başvuru Formu

Katılım Ücreti: 6750$*

Dahil: Konaklama, Yemek, Hızlı Tren, Transferler, Turlar, Seminerler, Çevre Gezileri, Tercüman
*Uçuş ücreti & seyahat sigortası dahil değildir.
*Tur İngilizce olarak yapılacaktır.

Örnek Tur Programı

Pazar: Tokyo’ya Varış
Tur bilgilendirmesi & orientasyon
Japon iş etiği semineri

Pazartesi: Nagoya – Tanıtım & Saha Turu
Japonya’ da Lean uygulaması konulu seminer
Toyota Body Seika tesisi gezisi

Salı: Nagoya – Saha Turları & Eğitim
Toyota Üretim Sistemi Semineri
Pres parça fabrika turu

Çarşamba: Nagoya – Saha Turları & Eğitim
Kanban simülasyonu ve Kaizen aktivitesi
Toyota Üretim Tesisi Turu

Perşembe: Nagoya – Saha Turları & Eğitim
Mitsubishi – Metal One Isuzu Gezisi
Rinnai fabrika gezisi

Cuma: Hamamatsu – Saha Turu & Bilgilendirme
Hamamatsu Şehir Yönetimi Ziyareti
Zaman etüdü ve numune alma semineri

Cumartesi: Tokyo – Kapanış
Tokyo Şehir Gezisi
Narita Havalimanı’ndan dönüş

*Örnek programdır. Değişiklikler olabilir.

Zorluklar

Son yıllarda birçok kurum yalın üretim programlarını uygulamaya başladı fakat Japonya dışında başarılı ve devamlı uygunabilirliliği olanlar kısıtlı sayıda. Bunun belli başlı bazı nedenleri:

  1. Kurumlar örnek alabilecekleri tam anlamıyla başarılı uygulamaları görmediler.
  2. Kurumlar yalın programlarını uygularken insan ve kültür faktörlerini gözardı ettiler.
  3. Kurumlar piyasada bulunan doğruluğu tartışılır kaynak ve görüşler yüzünden yalının gerçek anlamını yitirdiler.

Isuzu Lean Tour

Ziyaret Ettiğimiz Şirketler

Shinka Management, dünyanın en önde gelen yalın Japon şirketleri ile iletişim halindedir.

Toyota
Rinnai Corporation
Mitsubishi – Metal One
Kikkoman
Brother
Gifu Auto Body
Panasonic
Sekisui Heim
Kewpie Mayonnaise
Omron
Hamamatsu Şehir Yönetimi
Chuo Malleable Iron
INOAC
Kirin Brewery
Denso

Yalın Kavramları

Teori aşamasından uygulamaya geçme zamanı. Saha ziyaretleri sırasında yalın kavramlarının en mükemmel uygulamalarına tanık olacaksınız.

5S
Toyota Üretim Sistemi
Just-In-Time
Jidoka
TQM
Standart İş
Kanban
TPM
Görsel Yönetim
Çalışan Öneri Panoları

Tur esnasında yalın kavramının temellerinin ötesinde yalın kültürünün tüm kuruma yayılması hakkında liderlerin tecrübelerini dinleme ve tartışma fırsatı bulacaksınız. Eve dönerken şirketinize yalın yolculuğunda bir adım daha ileri taşımak için hazır olacaksınız.

ShrineJapon Kültürü Deneyimi

Değişik kültürel ve çevre gezileri eşliğinde benzersiz bir seyahatin tadını çıkarın. Japon yemekleri ve kültürünü tatmak ve etkileyici kentsel bölgelerini keşfetmek için fazlasıyla vaktiniz olacak.

Tur, Japonlarla iş yapma konulu bir seminerle başlayacak. Bu seminer katılımcılara Japon gelenek ve kültürünün, iş etiğinin ve Japon şirketlerinin yönetim anlayışının anlaşılmasını amaçlamaktadır.

Kaizen Tour Dinner

Turdan Ana Başlıklar

Toyota

Rinnai

yalin uretim fabrikasi

Metal One Isuzu

yalin hukumeti

yalin uretim egitimi

Toyota

Toyota Şehri içinde bulunan Toyota bitmiş taşıt  üretim tesisi turu. Ziyaretçiler üretim sahası atmosferini ve Toyota’nın interaktif eğitim alanlarını tecrübe edecekler. Tur, Toyota Üretim Sistemi’nin iki temel öğesine odaklanıyor; Jidoka and Just-In-Time.

Rinnai

Kalite takıntılı gazlı cihaz ve elektronik ekipman firması Rinnai’a gezi. Rinnai’de tüm çalışanlar sürekli iyileştirme ve Toplam Verimlilik Koruma çalışmalarına dahildir. “Kalite Kaderimizdir” felsefesine sahip Rinnai sıfır hata üretimi hedefler. Firma liderleri tarafından saha turu ve reel talep üstüne kurulu çeşitli ürün tipi ve karışık akış üretim sistemi odaklı sunum yapılacaktır.

Gifu Auto Body

Toyota Grubu’na bağlı bitmiş taşıt üreticisi olan Gifu Body’de JIT teslimat, kanban, poka-yoke ve 5S gibi Toyota Üretim Sistemi’ne ait uygulamaların mükemmel örneklerini tecrübe edeceksiniz. Grup bünyesinde bulunan, Toyota Hi-Ace için çalışan kaynak/montaj fabrikası, pres parça tedarikçisi ve koltuk parçaları üretim tesisi gezilecek. Firmanın yalın yolculuğunu fabrika eski müdürü tarafından yürütülecek çalıştayda öğrenme ve dünya standartlarındaki yalın eğitim sahasında uygulamalı eğitimlere katılma şansına sahip olacaksınız.

Mitsubishi – Metal One Isuzu

5S uygulaması ve standardizasyon hakkında en iyi uygulamaya sahip bir firmadan çok şey öğreneceksiniz. Isuzu soğuk haddeli çelik üretimi ve satışında uzmanlaşmış olup eski tip ekonomi endüstrisinde karlılığı sağlamak için yüksek iş verimliliği sağlayarak maliyetleri azaltmaya odaklı çalışmanın öneminin farkındadır. Firma bu bağlamda mükemmel bir kurum kültürü, katılımcı, sadık ve dinamik bir personel yaratmıştır.

Hamamatsu Şehir Yönetimi

Yalın uygulanabilirliği anlayışını üretimin dışına taşıyın. 90’lı yılların ortalarından beri Kaizen prensipleri devletin çeşitli kademelerinde uygulanmaktadır. Hamamatsu şehri Kaizen’i devlet sektörüne uygulamakta bir lider olup, “Good Job” isimli programıyla kadrolarının hükümet reformu sağlamasına olanak tanıyor.

Yalın Üretim Seminerleri

Seminerler sırasında yalının temelleri hakkındaki anlayışınızı yalına Japon tipi yaklaşımı öğrenerek güçlendirin. Konular dan bazılarıToyota Üretim Sistemi, standart iş, zaman etüdleri, numune alma ve yalın kültürünün uygulanması ve liderliği.

Turun Yararları

Yalın Japonya Turu yalın üretim prensipleri hakkında düşünme şeklinizi genişletip, bilginizi güçlendirecek. Japonya’nın en önde gelen firmalarında yalın uygulamalarını tecrübe edecek ve kendi organizasyonunuzda bu uygulamaları hayata geçirmek için gereken altyapı ve bilgiye sahip olacaksınız.

Toyota Japonya Fabrikası’nda Yalın Üretim Eğitim Kursları

Shinka Management, Toyota Grubu yalın eğitim tesisinde ve katılımcı fabrikalarda verilen üç, dört veya beş günlük yalın eğitim programlarının yanında aynı zamanda firmalara özel turlar da düzenlemektedir. Detaylı bilgi, ücretlendirme veya yalın üretim eğitimlerimiz hakkında lütfen irtibata geçiniz.

Kanban Training

Toyota Sensei

Toyota Lean Training

Önceki Turlardan Yorumlar

Kişisel ve profesyonel anlamda tüm hafta benim için çok yararlı oldu – harika bir yalın turu olmasının yanı sıra kaçırılmaması gereken bir kültür tecrübesi.

Yalın Üretim’e yeni bir tutku ve heyecanla bağlandım. Bu tura katılma imkanınız varsa pişman olmayacaksınız, bu sizin ve şirketinizin geleceği için bir yatırım.

Tur kusursuz ve profesyonel bir tecrübeydi. Sadece üretimden sorumlu kişiler için bir tur olmaktan öte iyileştirme proseslerine ilgili herkes için faydalı bir turdu.

Çarpıcı, şiddetle öneriyorum.- Tatile gittiğimde bu kadar eğlenmemiştim. Yalın Üretim fikrinin ait olduğu kültür deneyimini unutamayacaksınız.

Tüm müşteri yorumlarımız için lütfen İngilizce sitemizi ziyaret ediniz.

Lean Tour Group Inuyama

Japonya turlarımız ve dünyanın çeşitli yerlerinde verdiğimiz eğitimlerin fotoğraf ve videoları için bizi Facebook’ta takip edin. Kayıt formunu indirin veya detaylı bilgi için irtibata geçiniz.

Diğer Güncel Tur Videoları